Solidne fundamenty wiedzy o nieruchomościach i budowie domów

Wiodący producenci koparek

 

Nowoczesne koparki o wysokiej jakości wykonania to podstawowe maszyny w profesjonalnej firmie budowlanej. Zakup tego sprzętu wiąże się jednak z dużymi kosztami, dlatego warto jest się dobrze rozeznać się na rynku i zatroszczyć się o to, aby inwestycja wytrzymała wiele lat użytkowania. Dowiedz się, jacy producenci proponują najlepsze koparki!

JCB

Gwarantem zadowolenia z danego produktu jest jego zakup u producenta, którego wyróżniają niekwestionowana pozycja i doświadczenie na rynku. Firma JCB zasłużyła sobie na status lidera w produkcji maszyn budowlanych, gdyż zaufanie klientów zdobywa – dzięki dystrybutorowi na Polskę, firmie Interhandler – już od 1989 roku. Znajomość branży objawia się w tym przypadku w bogatej ofercie koparek, jaką JCB przygotowała dla najbardziej wymagających kontrahentów.

Do ciężkich prac budowlanych, na trudnym podłożu, sprawdzą się koparki gąsienicowe o masie od 13 do prawie 46 ton – w zależności od potrzeb. Maszyny są odporne na uszkodzenia dzięki wbudowanym w najbardziej newralgiczne miejsca dodatkowym osłonom. Kabina dla operatora jest przygotowana z myślą o komforcie pracy, stąd wyposażona jest w amortyzowane siedzenia oraz maksymalnie przeszklone ściany po to, aby szerokość widzenia była jak największa.

Dla budowlańców, którym zależy na szybkości wykonywanych prac, polecane są koparki kołowe firmy JCB. Zastosowane w nich nowoczesne układy (silnik Tier 4 Interim) sprawiają, że maszyny te są wyjątkowo energooszczędne, a w połączeniu z ich innymi zaletami, takimi jak mobilność, zwrotność, moc, sprawiają, że koparki kołowe JCB są maszynami do zadań specjalnych!

W ofercie producenta znajdują się również koparko-ładowarki, czyli urządzenia budowlane wyróżniające się szerokim spektrum zastosowania. Z kolei koparki z serii mini oraz mikro firmy JCB pozwolą na wykonywanie prac w ciasnych, ograniczonych przestrzeniach, gdzie ważna jest precyzja.

Caterpillar

Do długo istniejących, sprawdzonych na rynku marek zalicza się Caterpillar (częściej znaną pod skrótem CAT). Początek działalności przedsiębiorstwa datowany jest na rok 1952, kiedy to z fuzji dwóch firm powstało CAT.

Koparki hydrauliczne, jakie przygotował producent, poruszają się na gąsienicach, ważą od 13 do 86 ton. Maszyny posiadają szereg rozwiązań technologicznych usprawniających pracę, przykładowo, urządzenia mogą pracować w ekstremalnie niskich lub wysokich temperaturach, a funkcja Cat Connect usprawnia działanie operatora koparki o 45%.

Caterpillar przygotował również koparki służące do robót wyburzeniowych, szczególnie na wysokościach – wysięgnik koparki może osiągnąć pułap 22 metrów w pionie.

W asortymencie Caterpillar odnajdziemy również minikoparki o masie od niecałej tony do ponad 8 ton oraz mocy od 9.6 kW do ponad 48 kW. Bogata oferta świadczy o rozeznaniu przez producenta rynku i przygotowaniu sprzętu na każdą możliwą potrzebę.

Volvo

Produkty firmy Volvo są na rynku od 1927 roku, zatem wybór koparek tego producenta jest postawieniem na doświadczenie i wysoką, ulepszaną przez lata jakość.

Koparki kołowe Volvo przystosowane są do wykonywania zadań w najtrudniejszych warunkach, przykładowo, koparka EW240E, dzięki swojemu chwytakowi, potrafi segregować ogromne ilości odpadów; koparka EWR170E posiada na tyle uniwersalne narzędzia, że może być wykorzystywana zarówno przy budowie dróg, jak i domostw.

Tam, gdzie każdy inny sprzęt zawiedzie, tam poradzą sobie koparki gąsienicowe Volvo, prawdziwe budowlane bestie o ogromnej mocy i wadze, a przy tym cechujące się wytrzymałością na uszkodzenia i energooszczędnością. Kompleksową obsługę z zakresu zapotrzebowania na koparki firma Volvo uzupełnia serią minikoparek o mocy od 12 kW do 47 kW.