Pompy ciepła Panasonic

Panasonic, japoński gigant technologiczny od lat odnosi ogromne sukcesy na rynku pomp ciepła. 60-letnie doświadczenie w produkcji takich urządzeń pozwala firmie wprowadzać na rynek zaawansowane technologicznie produkty, które doskonale wpisują się w potrzeby współczesnego użytkownika i środowiska naturalnego.

Pompy ciepła Panasonic to połączenie wysokowydajnej pracy, komfortu użytkowania oraz oszczędności na wielu polach. Aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów, urządzenia tej marki przechodzą przez zaawansowane, szczegółowe testy. W efekcie pompy wprowadzane na rynek są niezawodne i trwałe, dzięki czemu mogą zagwarantować ci wieloletnią, niezakłóconą pracę w niemal każdych warunkach temperaturowych.

Panasonic Aquarea - najlepsza technologia dla środowiska i twojego domu

Pompy ciepła Panasonic z serii Aquarea wykorzystują technologię powietrze-woda. Zapewniają optymalną temperaturę w domu oraz ciepłą wodę użytkową nawet przy wyjątkowo niskich lub bardzo wysokich temperaturach na zewnątrz. Ekstremalne warunki pogodowe nie są w tym przypadku przeszkodą, ponieważ urządzenia zostały zaprojektowane w taki sposób, by ich praca była bardzo wydajna nawet w temperaturze -20°C. Mogą być zatem z powodzeniem użytkowane zarówno w klimacie umiarkowanym, jak i chłodnym.

Pompy ciepła Panasonic Aquarea to niezwykle wysoka wydajność pracy przy bardzo niskiej emisji CO2. Oznacza to, że wpływ na środowisko jest w ich przypadku znikomy. Przyszłość naszej planety nie jest obojętna producentowi, dlatego zdecydował się na zastosowanie czynnika chłodniczego R32 w niektórych modelach swoich urządzeń. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie dla środowiska naturalnego. R32 nie oddziałuje na warstwę ozonową i jednocześnie sprawia, że pompy stają się efektywniejsze, przy mniejszym zużyciu energii.

Dom pokryty śniegiem z zamontowaną pompą ciepła Panasonic
Zalety pomp ciepła Panasonic - ikona

Zalety pomp ciepła Panasonic

Szukasz pompy ciepła, która zagwarantuje Ci skuteczną pracę i najwyższą wygodę użytkowania, a to wszystko przy bardzo małym poborze energii? Zdecyduj się na system grzewczy Panasonic – sprawdź, dlaczego jest to najlepszy wybór.

System grzewczy idealnie dopasowany do twojego domu i biznesu

Pompy ciepła Panasonic z serii Aquarea to bardzo duży wybór jednostek o różnorodnej mocy, dlatego z łatwością dopasujesz idealne urządzenie do swojego domu. Oferta producenta obejmuje sprzęt, który sprawdzi się zarówno w małych, jak i większych budynkach. Warto także dodać, że pompy ciepła tej marki mogą być wykorzystywane w domach energooszczędnych oraz obiektach po modernizacji.

Produkty od Panasonic z powodzeniem znajdują zastosowanie także w obiektach komercyjnych – restauracjach, sklepach itd. Jeśli szukasz oszczędnego systemu grzewczego dla swojej firmy, pompa ciepła Aquarea będzie doskonałym wyborem.

Najwyższa klasa energetyczna

Pompy ciepła z serii Aquarea to urządzenia najwyższej klasy. W ofercie Panasonic znajdują się modele o następującej efektywności energetycznej:

Najwyższą klasę efektywności energetycznej przyznano pompom ciepła Panasonic Aquarea generacji H

Regulacja temperatury i cicha praca dla większego komfortu

Pompy ciepła Panasonic Aquarea dostosują temperaturę w domu do twoich indywidualnych potrzeb. Pozwalają na to zastosowane w urządzeniach sprężarki inwerterowe Panasonic. Niezależnie od temperatury panującej na zewnątrz budynku pompa wydajnie ogrzeje twój dom zimą, schłodzi budynek latem i przez cały rok będzie zaopatrywać go w ciepłą wodę (do 60°C).

Dla jeszcze większego komfortu użytkowania producent zadbał o to, by dźwięki emitowane przez urządzenie nie przeszkadzały Ci w codziennych czynnościach. W pompach ciepła tej marki obniżono poziom głośności i wyposażono je w tryb nocny, który niweluje hałas do minimum.

Pompa ciepła Panasonic zamontowana w pokoju

Mniejsze zużycie energii

Pompy ciepła Panasonic pobierają energię cieplną potrzebną do pracy aż w 80% z otoczenia, co przekłada się na mniejsze rachunki za prąd. Następnie urządzenia z jej pomocą podgrzewają wodę, dzięki której ogrzewane są poszczególne pomieszczenia w domu oraz dostarczana jest ciepła woda użytkowa. Technologia zastosowana w pompach umożliwia również chłodzenie budynku. To dowód na to, że produkty grzewcze od Panasonic są w stanie zagwarantować tobie i twoim bliskim optymalny komfort cieplny przez cały rok.

Synonim oszczędności

Szacuje się, że oszczędności na energii w przypadku systemów grzewczych Panasonic to aż 1100 euro rocznie, jeśli porównamy je z tradycyjnym ogrzewaniem elektrycznym. Przy takiej perspektywie nieco wyższe koszty inwestycji, stają się mniejszym zmartwieniem. Pompa ciepła to większy wydatek, porównując do grzejników elektrycznych, czy też kotłów olejowych, jednak w dłuższej perspektywie jest to rozwiązanie znacznie bardziej opłacalne.

Skarbonka - ikona

Niższe koszty eksplatacji?

Więcej zaoszczędzonych pieniędzy

Niższe koszty eksploatacji (mniejsze rachunki za prąd) takich systemów grzewczych mogą przełożyć się na większe oszczędności i szybszy zwrot zainwestowanych pieniędzy.

Możliwość połączenia z panelami fotowoltaicznymi

Woda użytkowa za darmo? To możliwe dzięki połączeniu pomp ciepła Panasonic i paneli fotowoltaicznych. W tym przypadku ich wspólną pracę umożliwia specjalna płytka sterująca.

Współpraca pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych pozwala na optymalizację zużycia energii. Panele odpowiadają za wytwarzanie energii elektrycznej, a pompa dostosowuje swoją pracę w zależności od tego, ile energii wyprodukowano.

Sterowanie z dowolnego miejsca z Aquarea Smart Cloud

Zdalny dostęp do wszystkich funkcji pompy ciepła Panasonic zyskasz, łącząc się przez WiFi/sieć LAN z chmurą Aquarea Smart Cloud. Umożliwi Ci to kompleksowe zarządzanie energią w swoim domu.

Za pośrednictwem Aquarea Smart Cloud możesz m.in.:

 • uruchomić/wyłączyć ogrzewanie z dowolnego miejsca,
 • kontrolować zużycie energii,
 • zaprogramować pracę pompy,
 • udostępnić informacje serwisantom i skorzystać ze zdalnej naprawy.

Usługa chmury jest dostępna w pompach Panasonic z serii Aquarea H oraz J.

Aplikacja mobilna widoczna na ekranie samrtfona

Aquarea Service Cloud - zdalny serwis pomp ciepła

Zdalny serwis urządzenia w pompach ciepła Panasonic to ogromne udogodnienie dla użytkownika – dzięki takiej funkcjonalności możesz zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Instalatorzy zyskują dostęp do informacji o twoim urządzeniu za pośrednictwem Aquarea Service Cloud. W chmurze znajdują się statystyki energetyczne, dziennik historii błędów, najważniejsze informacje o jednostce i przegląd instalacji – na ich podstawie serwisant może sprawnie dokonać zdalnej naprawy urządzenia.

Jeżeli jesteś zainteresowany wykonaniem instalacji pomp ciepła, skontaktuj się z nami.

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę.

12 400 46 40 Napisz do nas
Uklady pomp ciepla Panasonic - ikona

Dostępne układy pomp ciepła Panasonic

W zależności od wybranego modelu pompy ciepła Panasonic, własnych potrzeb i warunków lokalowych, możesz zdecydować się na jeden z poniższych układów:

System all in-one - ikona

System All-in-one

w tej konfiguracji jedno urządzenie zaopatruje twój dom w wodę do grzejników, ogrzewania podłogowego oraz ciepłą wodę użytkową. Urządzenia All-in-One wyposażono w zasobnik ze stali nierdzewnej o pojemności 185 l, w którym przechowywana jest woda. Zaletą tego rozwiązania jest dużo wolnej przestrzeni do zagospodarowania nad jednostką – przyłącza rur znajdują się w jej dolnej części. Za sprawą kompaktowych wymiarów układ All-in-One sprawdzi się także na małej przestrzeni. W tej konfiguracji dostępne są zarówno 1-, jak i 2-strefowe pompy,

System split - ikona

System Split

system grzewczy składa się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Odpowiadają za ogrzewanie i schładzanie domu oraz dostarczają ciepłą wodę użytkową,

System monoblok - ikona

System Monoblok

w tym układzie jedna jednostka zewnętrzna dostarcza wodę do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń oraz przechowywania wody użytkowej.

Rodzaje pomp ciepła - ikona

Pompy ciepła powietrze-woda Panasonic - serie

Pompy ciepła powietrze-woda Panasonic występują w kilku wersjach.
Sprawdź, czym charakteryzują się poszczególne serie.

Ogrzewanie pomieszczeń - ikona

All in one

Ogrzewanie pomieszczeń - ikona

Monoblok

Ogrzewanie pomieszczeń - ikona

Split

Panasonic Aquarea High Performance

 • Funkcje: ogrzewanie, chłodzenie i ciepła woda użytkowa
 • Instalacja w standardowych warunkach
 • Klasa efektywności energetycznej: A+++
 • Odpowiednie do nowych instalacji i domów energooszczędnych
 • Możliwość podłączenia do: klimakonwektorów, ogrzewania podłogowego, grzejników i CWU
 • Najniższa robocza temperatura otoczenia dla efektywnej pracy: -20°C
 • Temperatura wytwarzanej ciepłej wody użytkowej: do 55°C
 • Zakres mocy: 3-16 kW
 • Dostępne konfiguracje: All-in-One, Split, Monoblok
Ogrzewanie pomieszczeń - ikona

All in one

Ogrzewanie pomieszczeń - ikona

Monoblok

Ogrzewanie pomieszczeń - ikona

Split

Panasonic Aquarea T-CAP

 • Funkcje: ogrzewanie, chłodzenie i ciepła woda użytkowa
 • Instalacja przy bardzo niskich temperach na zewnątrz
 • Klasa efektywności energetycznej: A+++
 • Możliwość podłączenia do: ogrzewania podłogowego, CWU, klimakonwektorów, grzejników
 • Najniższa robocza temperatura otoczenia dla efektywnej pracy: do -28°C
 • Temperatura wytwarzanej ciepłej wody użytkowej: do 60°C
 • Zakres mocy: 9-16 kW
 • Dostępne konfiguracje: All-in-One, Split, Monoblok
Ogrzewanie pomieszczeń - ikona

Monoblok

Ogrzewanie pomieszczeń - ikona

Split

Panasonic Aquarea HT

 • Funkcje: ogrzewanie i ciepła woda użytkowa
 • Instalacja w domach ze starymi, tradycyjnymi grzejnikami (modernizacja instalacji)
 • Klasa efektywności energetycznej: A+++
 • Możliwość podłączenia do: CWU, standardowych grzejników
 • Najniższa robocza temperatura otoczenia dla efektywnej pracy: do -20°C
 • Temperatura wytwarzanej ciepłej wody użytkowej: do 65°C
 • Zakres mocy: 9-12 kW
 • Dostępne konfiguracje: Monoblok, Split
Ogrzewanie pomieszczeń - ikona

Zasobniki cwu
z wbudowaną pompą
ciepła

Samodzielne pompy CWU Panasonic

 • Funkcja: ciepła woda użytkowa
 • Klasa efektywności energetycznej: A+
 • Najniższa robocza temperatura otoczenia dla efektywnej pracy: -5°C
 • O 75% mniejsze zużycie energii (porównując do standardowych, elektrycznych podgrzewaczy wody)
 • Pojemność: 100 l i 150 l
 

Nagrodzone za stylowy design

Pompy ciepła Panasonic doceniono za ich design.

Minimalistyczne, nowoczesne wzornictwo urządzeń spotkało się z uznaniem ekspertów, co zaowocowało nagrodą Good Design Award w 2017. W tym prestiżowym konkursie wyróżniono dwie jednostki wewnętrzne – split generacji H oraz All-in-One.

Good design - ikona

Jeżeli jesteś zainteresowany wykonaniem instalacji pomp ciepła, skontaktuj się z nami.

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę.

12 400 46 40 Napisz do nas
Montaż pompy ciepła w domku jednorodzinnym
Zbiornik wodny zamontowany w pralni
Zamontowana jednostka kanałowa
Pompa ciepła w pomieszczeniu gospodarczym

Używamy cookies

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Profesjonalizm - ikona

Profesjonalizm

Współpraca z renomowanymi producentami pomp ciepła
Kompleksowa usługa - ikona

Kompleksowa usługa

Doradztwo, sprzedaż, montaż i serwisowanie pomp ciepła
Indywidualne podejście - ikona

Indywidualne podejście

Dobór pompy do każdego typu budynku
Darmowa wizja lokalna - ikona

Darmowa wizja lokalna

Fachowe doradztwo na każdym etapie współpracy