Pytanie o poziom hałasu, emitowany przez pompę ciepła, jest jednym z najczęstszych ze strony inwestorów – i jak najbardziej słusznym, choć jak dowiedziemy dalej, nie powinien stanowić powodu do zmartwień. W tym miejscu omawiamy wszystkie kluczowe kwestie, mające wpływ na głośność określonego rozwiązania, sprawdzimy, który z typów pomp pracuje najciszej oraz podpowiemy, w jaki sposób możemy wygłuszyć ich pracę.
Coraz korzystniejsze warunki finansowania wymiany starych, degradujących środowisko pieców na paliwa kopalne, stale skłaniają inwestorów ku pompom ciepła. O ile budując od podstaw bądź poddając modernizacji stosunkowo nowy budynek, montaż stanowi wręcz formalność, tak schody zaczynają się w momencie, gdy pragniemy zainstalować pompę w bardziej wiekowych domach. Czy taka inwestycja jest opłacalna? Na co powinieneś zwrócić uwagę? Odpowiadamy!
Ekologia, wygoda i niskie koszty eksploatacji kuszą wiele osób chcących zamontować pompy ciepła w swoich domach i zakładach pracy. Na czym polega praca pomp i jakie jej rodzaje występują na rynku?
Nowoczesne pompy ciepła to urządzenia, cechujące się wysoką wydajnością, niskimi kosztami eksploatacji i wysokim komfortem użytkowania. Rosnąca świadomość społeczeństwa odnośnie ekologicznych źródeł energii, długa żywotność instalacji i bezpieczeństwo sprawiają, że cieszą się coraz większą popularnością. W tym artykule zajmiemy się ich zaletami, budową, podstawowymi typami i zasadą działania.
Inwestycja w pompę ciepła to zdecydowanie poważne przedsięwzięcie. Zmniejszenie kosztów energii do minimum wiąże się z wcześniejszą rozważną i dokładną analizą kosztów, możliwości montażu i wydajności całego systemu. Kluczowym czynnikiem, determinującym wybór danej pompy, będzie jej efektywność. Poniższy artykuł pomoże Ci w przystępny sposób zrozumieć najważniejsze pojęcia i zależności, mające kluczowy wpływ na charakter pracy instalacji i cenę, jaką przyjdzie Ci zapłacić za energię.
Dobór odpowiedniego typu ogrzewania jest jedną z kwestii, którymi warto zająć się na możliwie jak najwcześniejszym etapie planowania domu. W tym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym z nich oraz rozważymy wszystkie czynniki, które powinny zostać wzięte pod uwagę podczas podejmowania decyzji o zastosowaniu danego rozwiązania. Począwszy od ceny ogrzewania i instalacji, przez wygodę użytkowania, po jego wpływ na środowisko naturalne.
Z każdym rokiem pompy ciepła do c.w.u. (ciepłej wody użytkowej) zyskują coraz większe grono oddanych zwolenników. Uważane za doskonałą alternatywę dla kolektorów słonecznych czy podgrzewania wody za pomocą kotłów, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony inwestorów. W tym artykule odpowiemy na najczęstsze pytania i rozwiejemy wątpliwości co do opłacalności inwestycji w ten rodzaj pomp.
Wykonanie instalacji pompy ciepła bez przygotowanego wcześniej projektu? Taki błąd może niekiedy sporo kosztować inwestora. Przeanalizowanie warunków terenu, możliwości montażu, norm prawnych i środowiskowych, wykonanie obliczeń cieplnych oraz dostosowanie całości do potrzeb klienta wymaga szerokiej wiedzy i doświadczenia. Z tego artykułu dowiesz się, co składa się na projekt instalacji pompy ciepła, jakie czynniki są brane pod uwagę i dlaczego warto się na niego zdecydować.
Coraz bardziej restrykcyjne normy techniczne, związane z ogrzewaniem domów oraz chęć oszczędności przekładają się na stale rosnącą popularność pomp ciepła. Czy dodatkowe połączenie ich z panelami słonecznymi pozwoli nam zredukować koszty energii prawie do zera? Jak się okazuje, jest to jak najbardziej możliwe. Zapraszamy do opracowania poświęconego współpracy tych dwóch instalacji, a także zasadami ich doboru oraz przykładowym bilansem kosztów.
Koszty ogrzewania zajmują zdecydowanie największą część budżetu domowego. I dobór odpowiedniego źródła ciepła stanowi zdecydowanie najlepsze rozwiązanie pod względem ich znacznego ograniczenia. Dzięki temu artykułowi dowiesz się, jakie czynniki brane są pod uwagę przy wyborze pompy ciepła, jak przebiega cały proces oraz dlaczego zdecydowanie nie warto korzystać z usług ,,złotych rączek” i wszelkiego rodzaju niesprawdzonych ekip montażowych.
Oszczędność na rocznych kosztach ogrzewania to nasz główny bodziec do rozważenia inwestycji w pompy ciepła. O wiele częściej przywoływany w ich kontekście, niż brak negatywnego wpływu na środowisko, czy trwałość, wystarczająca na lata. I trudno się temu dziwić – w dobie zaostrzania norm energetycznych, wykluczających wręcz tradycyjne ogrzewanie węglem oraz rosnących cen prądu. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, w jaki sposób oszacować koszty eksploatacji pompy ciepła i poznasz przykładowe wyliczenia dla typowego domu jednorodzinnego.
Ogrzewanie domów pompami ciepła staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Co sprawia, że właściciele domów coraz częściej decydują się na tego typu ogrzewanie? Jakie składowe powinniśmy wziąć pod uwagę, chcąc zainstalować pompę ciepła w domu i w końcu, jaki jest koszt takiego montażu? Przedstawiamy wyliczenia związane z zakupem i instalacją najbardziej popularnych pomp ciepła.
Perspektywa inwestycji w najbardziej energooszczędny sposób ogrzewania – a za taką bez wątpienia należy uznać pompy ciepła – często kusi właścicieli domów na tyle, że podejmują decyzje nie do końca świadomie. Szereg czynników, o których należy pamiętać, decydując się na montaż, przedstawiamy poniżej. Od koniecznych do spełnienia warunków technicznych, po aspekty użytkowe.
Używamy cookies